Tržna: Hitra dostava

Market: Hitra dostava


WORLDWIDE FAST SHIPPING TRG

Container Ship

Pregled

Več 90% svetovne trgovine glede na prostornino in 60% vrednosti se prevaža po morju, zaradi česar pomorskega prometa najpomembnejši dejavnik za globalno ekonomijo.

Kontejnerizacija

"Kontejnerizacije" zagotavlja dinamično primer vpliva močno moteča tehnologija / inovacije lahko imela na industrijo, v tem primeru zniževanje izdatkov za nakladanje tovora od $ 5.86 na tono leta 1956 za 16 centov na tono danes. Ta igra spreminjajoče izum in njegovo standardizacijo ustvarili hitrejše, boljše in cenejše rešitve za natovarjanje ladij, vlakov, letal in tovornjakov, ki je povzročila, da bi se uporabljala za prevoz več kot danes 90% vseh, ki niso razsutega tovora.

Širitev

Svetovno pomorsko tovornega prometa naj bi po napovedih razširiti na pričakovano letno stopnjo rasti (CAGR) za obdobje petih let 2010-2015 od% 6.3, doseže vrednost od $ 511,823.1 milijonov do konca leta 2015. Primerjalno bodo evropski in azijsko-pacifiški industrije raste z CAGRs za 5.1% in 8%, v istem obdobju, za doseganje ustreznih vrednosti $ 94,466.5 milijonov $ 273,266.2 milijonov 2015.

Vendar pa ta širitev pomeni navtični industriji tovornega prometa morajo nositi nakup ladij, ki zahteva veliko vloženega kapitala. Poleg tega morajo podjetja zagotoviti dostop do ključnih pristanišča in odpravo pritiska zastojev. Analitiki menijo, da plujejo na te potrebe ne bo enostavno.

Zastoji / Onesnaževanje

Uspeh pomorskega prometa in vseh drugih segmentih industrije prevoza, znašla soočajo dvorezen meč trdne rasti skupaj z montažo in onesnaževanje, kar predstavlja% 1.9 toplogrednih plinov na svetu (TGP). Poleg tega je trend v industriji v smeri vedno večjih ladij ustvari še več zastojev v manjšem številu pristanišč, ki imajo finance za podporo infrastrukture stroškov prilagoditve teh večjih ladij.

Globalne, nacionalne in lokalne vlade so sprejeli nove politike za zajezitev to onesnaževanje, ki se ponavadi odraža pri izbiri višjih stroškov goriva in spremljajočih tečajev ali nižjih tranzitnih časov je ladja hitrost zmanjša za polovico. Kljub temu pa velika velikost trga v povezavi s potrebo po drastično zmanjšati svoj prispevek k onesnaževanju ustvarja izjemno priložnost za SPI, da na trgu hitrejši, boljši, cenejši rešitev, ki je značilna za množično moteče tehnologijo, kot Seaphantom.

FAST SHIPPING TRG: Top Izvajalci 20
PodjetjeLadjeSkupaj PEUPovprečni PEU
1 APL Maersk Line2221,062,0004,784
2 MSC208812,6903,907
CMA-CGM 386347,6904,043
4 Evergreen90335,0283,723
5 APL42162,1703,861
6 Hapag-Lloyd64281,6334,401
7 Cosco97279,0212,877
8 NYK70311,0924,444
9 China Shipping CSCL57232,6714,082
10 Hanjin31156,7065,055
11 Mitsui OSK24110,4614,603
12 K-Line33130,3973,951
13 OOCL35205,3945,868
14 Hamburg-Sud38153,6804,044
15 CSAV22,6901,345
16 Yang Ming45193,1404,292
17 Hyundai1799,7285,866
18 Zim25109,0734,363
19 UASC27113,0984,189
20 PIL77127,7801,659
SKUPAJ1,2905,226,1424,051
Ultra Large Container Ship


Uspeh pomorskega prometa in vseh drugih segmentih industrije prevoza, znašla soočajo dvorezen meč trdne rasti omadeževal z montažno zastojev in onesnaženosti.

FAST SHIPPING TRG: Univerzalni pomorski promet
Leto$ Milijardah€ milijardah% Rast
2010376.9283.88.5
2011402.5303.16.8
2012427.1321.76.1
2013450.9339.55.6
2014481.4362.56.8
2015511.8385.46.3
FAST SHIPPING TRG: Na odsekih
Segment2010%
Celinskih plovnih poteh102.427.2
Morje274.572.8
FAST SHIPPING TRG: Na deželi
regija2010%
Asia-Pacific186.349.40
Americas85.722.70
Evropa73.619.50
Bližnji vzhod / Afrika31.38.30
Skupaj376.9100.00
FAST SHIPPING TRG: Cene
CENE ($ 1000 / TEU)
20082009
izToQ1Q2Q3Q4Q1Q2Q3Q4
AsiaZDA1.81.81.91.91.71.41.21.3
ZDAAsia0.811.21.20.90.80.80.9
EvropaAsia11.11.11.10.90.70.80.9
AsiaEvropa21.91.81.610.911.4
ZDAEvropa1.31.41.61.71.51.41.41.5
EvropaZDA1.61.61.61.61.31.21.11.3
FAST SHIPPING TRG: Deployment
Pogodbe o Evropski unijiTranspacificEvropa / Far EastČezatlantskiSkupaj
LadjeStarostLadjeStarostLadjeStarostLadjeStarost
3000-350012831021173414
3501-400017152179142615
4001-45007291632781098
4501-5000658167489868
5001-5500677193235826
5501-600041640687846
6001-650032641426755
6501-700014428428444
7001-800018124--134
> 80004932033--2383
SKUPAJ3707380414097916
FAST SHIPPING: PEU Zmogljivosti
dolžinaŠirinaVišinaobsegPogodbe o Evropski uniji
20ft8ft8ft 9in1,300 cu ft1
6.1m2.44m2.59m38.5m3
40ft8ft8ft 6in2,720 cu ft2
12.2m2.44m2.59m77m3
45 ft8ft8ft 6in3,060 cu ft2.25
13.7m2.4m2.59m86.6m3
48ft8ft8ft 6in3,264 cu ft2.4
14.6m2.44m2.59m92.4m3
53ft8ft8ft 6in3,604 cu ft2.65
16.2m2.44m2.59m102.1m3
Visoka Cube
20ft8ft9ft 6in1,520 cu ft1
6.1m2.44m2.90m43m3
Pol Višina
20ft8ft4ft 3in680 cu ft1
6.1m2.44m1.30m19.3m3
FAST SHIPPING TRG: Kategorije
KategorijaPogodbe o Evropski unijidolžinaŠirinaOsnutek
Ultra Large
14,501 +1,200 ft160.7 ft49.9 ft
336 m49 m15.2 m
Nova Panamax10,000-14,5001,200 ft160.7 ft49.9 ft
336 m49 m15.2 m
Post panamax5,101-10,0001,200 ft160.7 ft49.9 ft
336 m49 m15.2 m
Panamax3,001-5,100965 ft106 ft39.5 ft
294.13 m32.31 m
12.04 m
Feedermax2,001-3,000
Feeder1,001-2,000
Mala podajalnikDo 1,000