Market: Fast Ferries

Market: Fast Ferries


WORLDWIDE FERRY TRG

Ferry London

Pregled

Trajekt trg je še vedno skoraj povezana z letalsko industrijo v številu prepeljanih potnikov letno, kar je približno 2.2 milijard evrov. Trajekt svetovni trg 2012 se ocenjuje, da bi bilo vredno več kot $ 15 milijard evrov, pri večjih operaterjev ki predstavljajo $ 14.2 milijarde evrov.

Povprečni stroški lahko zelo različni, Washington članica Ferries poročanje dolarjev stroškov 10.08 na potnika med svetovnim povprečjem, ki podvoji na $ 20.51.

Na koncu so vedno večje število teh potnikov opredeliti kot Walk ons ​​- Potniki, ki potujejo brez vozil. Trenutno pa obsegajo skoraj 30% svetovnega trga.

Globalna Ferry Fleet

Od januar 1, 2012, flota sestavljena iz 1,183 plovil različnih velikosti in zmogljivosti. Primarna razlika v zmogljivosti je mogoče najti v tem, ali plovilo, ki prevaža potnike in vozila tako, za razliko od potnikov le, kar smo označujejo kot Walk Dodatki (ka):

Walk On samo plovila,

Večinoma manjši, potujejo na krajših progah, nima postelje in izvajati nobenih vozil.

Potniški / vozila Plovila (RoRo plovila)

Ponavadi večji, potovati daljše razdalje, pogosto postelje in opravljanje avtomobile, tovornjake in avtobuse.

Na splošno krajše poti hitreje narašča povpraševanje, medtem ko daljših poti so v zatonu, še posebej v luči tranzitnih časov, ki se je podvojilo.

Aging Flote

V Združenih državah, več kot milijon potnikov 100 leto sprejme trajekti, ki se nahajajo v 38 različnih držav, večinoma prevoz na delo in nazaj. V mnogih primerih lahko obstaja noben drug praktičen način priti do tja. Na žalost pa 20 odstotkov teh trajektov so v 40 let. Druga pet odstotkov več kot 60.

V svetovnem merilu je starost svetovne flote povprečja leta 23.6 s Severno Ameriko drugi le do Perzijskega zaliva v posodah, ki potrebujejo zamenjavo (kot je razvidno iz desne).

Poleg strahu pred zrušijo sredi poti, starejša plovila, kot so starejši avtomobili, potrebujejo več vzdrževanja in pogosto zahtevajo težko, če ne nemogoče, da bi našli dele, zvišuje stroške poslovanja, medtem ko je znižanje dobička.

Transit Times vs Onesnaževanje>

S skoraj celotna svetovna trajektne flote prisiljeni preklopiti iz nizko vsebnostjo žvepla dizelskega goriva zaradi prizadevanjem Mednarodne pomorske organizacije za omejitev onesnaževanja izbira za uporabnike, je zdaj eden od dviga cen vozovnic ali zmanjšanja tranzitnih hitrosti za polovico. Čeprav povprečne hitrosti so bile samo 11mph na začetku, je večina podjetij odločila za zmanjševanje to za polovico (5.5 mph), podvojitev tranzitni čas za vozači in turisti.

Hitro Ferry odsekih

Fast Ferry

Z visoko hitrostjo 1,762 trajektov v službi, 1,579 jih opravlja hoje od potnikov. Hodi na plovila pogosto služijo predvsem kot izmenični prevoz v velikih mestih, v rekah, v obalnih dejavnosti, označene z manj infrastrukture in ogled mesta.

Žal Shippax, svetovna avtoriteta na trajektu in križarjenje trg, navaja, da je nemogoče ugotoviti dejanski obseg potniških samo avtobusi, a trdi: "To je pošteno reči, da so hitre trajekte opravi kar precejšen del Obseg potniki na izmeničnih prevozov, kjer se uporabljajo. "

Poročilo dodaja, "fast trajektov so v prvi vrsti idealna za potnike, ki potujejo brez svojih avtomobilov." Prav tako dodaja, da je, za razliko od tradicionalnih trajekt, helikopterjev in letalskih podjetij, visoke hitrosti trajekti ni imel življenje izgubili v 2010.

FAST FERRY TRG: High Speed ​​Fleet
tipPlovilaStarostposteljeAvtomobili
katamarani94516297,75647,613
Hyrdofoils3283044,3730
Vodokrilna plovila30253,4490
Trupe3001886,6507,043
SES752513,872368
Trimarani352,978595
Redi2167770
Neznan79219,2970
Seštevki1,762156459,15255,619
FAST FERRY TRG: High Speed ​​varčna poraba goriva
načinPrestavCapMPHGorivo (Hr)MPGPax mpg
Monohull I<25kn1,00014.41520.0995
Monohull II<25kn30018250.72216
<25kn40014300.47187
Katamaran> 25kn400281970.1457
> 25kn300391400.2884
> 25kn300341250.2782
> 25kn199301000.3060
Hovercraft> 35kn18045900.5090
Krilo> 35kn7540401.0075
Mestni avtobus~ 45mph5040104.00200
Auto~ 45mph2401.526.6753

Širitev

Čeprav obstaja več vrst "visoke hitrosti" trajekti na trgu, samo katamaran odsek je bil širi, in sicer z 700 plovil v 2000 za 945 v 2012. Skupna kapaciteta toka ukrepi 213,419 potnikov in 11,356 avtomobilov.

Ferry onesnaževanja


S skoraj celotna svetovna trajektne flote prisiljeni preklopiti iz nizko vsebnostjo žvepla dizelskega goriva zaradi prizadevanjem Mednarodne pomorske organizacije za omejitev onesnaževanja dilema za izvajalce zdaj je dvig cen vozovnic ali zmanjšati tranzit hitrosti za polovico.

WORLDWIDE FERRY TRG 2010
WORLDWIDE FERRIESWALK-ON SEGMENT
Globalni Ports1,500pristanišča1,500
Potniki2,052,073,171Potniki574,580,488
prihodki15,424,836,479prihodki4,318,954,214
GLOBAL FERRY TRG: Ferry Primerjave 2010
tipAirlinestrajekti
Pax2,518,852,6472,056,062,948
Avtomobili0251,497,554
Tovornjaki036,778,316
avtobusi0705,160
GLOBAL FERRY TRG: Na deželi
regijaPlovilaStarost
Baltsko20816
Severno morje12214
Sredozemlje36722
Severna Amerika10530
Južna Amerika1027
Perzijski zaliv2633
Japonska11015
Jugovzhodna Azija20427
Pacific1620
Ostalo1532
Skupaj1,18323.6
GLOBAL FERRY TRG
PodjetjePrihodki (USD)Zaposleni
Acciona TRANSMED603,240,0001,000
Aljaska Morske avtoceste47,700,000
ANEK Lines321,552,0001,800
Atlanticoline3,960,00062
Attica Holdings325,776,0001,100
Balearia295,680,0001,000
BC Ferries711,744,0004,500
Brittany Ferries488,268,0002,529
Calmar172,788,000366
Color Line780,648,0002,600
Comanav Ferry184,800,0001,374
Corsica Ferries331,320,0001,350
Destinacija Gotland176,088,000
DFDS Group2,059,860,0005,096
Eckero inc Berka310,068,0001,152
Faergen145,596,000650
Finnlines798,864,0002,041
Fjordl507,276,0002,183
Gotland REDERI AB267,300,000415
Interislander116,424,000610
Irski Continental360,756,000322
Minoan Lines255,024,000
molov Linien88,836,000351
NEL Lines0
P & O Ferries03,426
Polferries52,800,000502
Scandlines806,520,0002,200
Spirit of Tasmania178,728,000439
Stena Line1,430,880,0005,757
Tallink1,198,560,0006,866
TT Line196,284,000639
Viking Line665,676,0003,060
Washington članica Ferries320,000,000
Seštevki14,203,016,000
53,390
GLOBAL FERRY TRG: # Poti z razdalje
KrateksrednjeLongSkupaj
Skupaj5832992821,164
Skupaj GT2,982,9975,092,4185,974,20314,049,618
Povprečni GT5,11717,03121,18512,070
Skupaj Pax451,716344,494324,5211,120,731
Povprečni Pax7751,1521,151963
Skupaj posteljen / a134,188179,733313,921
Povprečne posteljen / a449637270
Skupaj Avtomobili78,66485,57097,293261,527
Povprečne Avtomobili135286345225
Skupaj Lanem172,319313,519356,584842,422
Povprečni Lanem2961,0491,264724
Povprečna starost22222122
FAST FERRY TRG: Večji High Speed ​​Izvajalci
OperaterAvtomobiliPlovila
Tirrenia1,9965
Acciona Transmediterranea1,3366
Stena Line1,1104
Istanbul Deniz Otobusteri1,0386
Balearia9726
Fred Olsen9524
Hellenic morskih poti7304
Conferrys6183
Buquebus6135
Abu Dhabi Mar6063
Condor Ferries6003
FRS Iberia5975
BornholmerFAERGEN5432
FAST FERRY TRG: High Speed ​​po regijah
 
regijaPlovilaAvtomobiliPaxHitrostStarost
Sredozemlje7011,66053,77936.212
Perzijski zaliv272,10614,36834.98
Baltsko181,8008,07534.99
Severno morje172,98913,09637.013
Južna Amerika142,22010,55837.812
Jugovzhodna Azija97376,38838.39
Severna Amerika89893,89434.56
Pacific64183,49535.211
Japonska45591,91035.611
Ostalo22611,31139.011